wpolityceJarosław Sellin udostępnił serię zdjęć, które ilustrują sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez zwolenników opozycji. Jak widzimy na fotografiach, Agnieszka Pomaska kontaktowała się z kierowcą samochodu ze skandalicznym hasłem przyklejonym na szybie.

Jak widzimy na zdjęciach, jeden z samochodów ma przyklejoną kartkę z napisem: „Głosowałeś na PiS? To wyp…….. Żebym cię tu kur.. więcej nie widział”. Do otwartych drzwi samochodu podeszła posłanka PO.

Z miłością do… Jedynka @Platforma_org Agnieszka @pomaska i jej zwolennicy w akcji. Tacy ludzie chcą rządzić Polską. Chyba sprezentuję jej kodeks ruchu drogowego. Bo na wychowanie już za późno – czytamy we wpisie wiceministra kultury.

Reakcja posłanki
Agnieszka Pomaska postanowiła odnieść się do zarzutu o łamanie kodeksu drogowego.

Ruch wstrzymany ze względu na dożynki. Ma Pan pretensje do strażaków, do organizatorów czy tradycyjnie jak na PiS przystało pan kłamie?– napisała.
Dopytywana o skandaliczne hasło, odparła:
A to właściciela samochodu proszę pytać o napis.

 

Zamiast przeprosić i potępić hejt, wije się i odwraca kota ogonem”

Później Jarosław Sellin skomentował wyżej cytowane „tłumaczenia” posłanki Po. Padły dobitne stwierdzenia!

Złapana wczoraj na gorącym uczynku, dwulicowa twarz Patologii Obywatelskiej Agnieszka @pomaska zamiast przeprosić i potępić hejt, wije się i odwraca kota ogonem. A jeszcze niedawno sprzeciwiała się mowie nienawiści. Tyle warte są ich słowa… Potwarz=Pomaska — podsumował wiceminister kultury

frondaWiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin podkreślił, że lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk jest politykiem całkowicie sterowalnym przez Niemcy i Unię Europejską.
Jak ocenił wiceminister Sellin, Tusk „znany jest z tego, że zrobi wszystko co każe mu Berlin lub Bruksela”.

„Już raz to pokazał, kiedy był szefem polskiego rządu. Dlatego nie można dopuścić do wygranej PO w najbliższych wyborach” – skonkludował wiceszef resortu kultury i dziedzictwa narodowego.

rmf24Film "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland to - zdaniem wiceministra kultury Jarosława Sellina – "publicystyka polityczna – atak na Polskę, który ma zohydzić nasz kraj". Słowa te gość Rozmowy w Południe w RMF FM i internetowym Radiu RMF24 wypowiadał po obejrzeniu zwiastuna oraz przeczytaniu recenzji, samego filmu nie widział. "Naród polski jest zohydzony po tym czasie, kiedy nas podziwiano po lutym 2022 roku z powodu tego, jak się pięknie otworzyliśmy na prawdziwych uchodźców wojennych z Ukrainy" - stwierdził wiceminister Sellin. Sceny pokazane w filmie nazwał "rzeczywistością fałszywą". Wysłuchaj nagrania audycji

Wiceminister kultury powiedział, że obejrzy najnowszy film Agnieszki Holland "jak będzie jakaś okazja i czas". 

Piotr Salak zapytał wiceszefa resortu kultury o to, czy Agnieszka Holland jest wybitnym reżyserem. Uważam, że tak. I niepotrzebnie wykorzystała swój talent, który objawiła w takich filmach jak "Obywatel Jones", "W ciemności", czy "Europa, Europa", talent rozpoznawalnej w całym świecie artystki, reżyserki do uderzenia w naród i państwo polskie. Bo to jest silne uderzenie. Jeżeli ktoś ma taką rozpoznawalność, to się jej po prostu wierzy w świecie. I to jest okrutne w stosunku do nas - odpowiedział Sellin.

W rozmowie pojawił się też wątek ambitnych planów filmowych obecnego rządu. Kilka lat temu politycy PiS powtarzali, że trwają negocjację na temat produkcji polskich filmów historycznych w Hollywood. To były wypowiedzi o tym, że słyszymy, że w środowisku filmowców istnieją pomysły, żeby zrobić dobre polskie historyczne filmy we współpracy z Hollywood. I kiedy byliśmy o to pytani jako politycy, mówiliśmy: "tak, słyszymy, że takie plany są" - stwierdził Sellin.

Zadaniem polityków jest umożliwiać środowisku filmowemu robienie takich filmów. My jesteśmy otwarci na takie umożliwienie. Problem polega na tym, że w środowisku filmowym pomysły na współpracę koprodukcją z Amerykanami pojawiają się rzadko albo wcale - dodał wiceszef resortu kultury.

Piotr Sala zapytał swojego gościa także o aferę wizową. Sellin bronił działań polskiego rządu w tej sprawie. 

Po pierwsze dowód na to, że państwo polskie funkcjonuje, że służby funkcjonują. Kiedy się wykryło 268 przypadków wątpliwych starań o uzyskanie wizy pracowniczej do Polski z podejrzeniem korupcji konkretnych jakichś ludzi, którzy próbowali te wizy przyspieszać, to zatrzymano siedem osób, trzy są w areszcie, reszta jest przesłuchiwana. I sprawa jest przez polskie służby badana. Natomiast opozycja próbuje ten temat wykorzystać do mieszania Polakom w głowach trzech rzeczy. Wizy pracownicze, wizy strefy Schengen i nielegalna imigracja ekonomiczna. To są kompletnie różne rzeczy, ale oni to w jednym kotle mieszają i próbują, licząc na niemądrość Polaków wmówić Polakom, że ten problem z tymi wykrytymi, wątpliwymi wizami, których jest mniej niż 300, to jest problem legalizacji nielegalnych imigrantów w Polsce - odpowiedział Sellin.

W rozmowie padło też pytanie o wezwanie ukraińskiego ambasadora przez polski MSZ po wypowiedzi Wołodymyra Zełeńskiego na forum ONZ w Nowym Jorku. Słowa, które padły na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych ze strony prezydenta Ukrainy były naprawdę okrutne w stosunku do Polski i Polaków. Należało przedstawicielowi państwa ukraińskiego na to zwrócić uwagę - powiedział Sellin.

Piotr Salak zapytał też o przekazywanie broni Ukrainie. Wszystko, co mogliśmy Ukrainie daliśmy i co możemy, będziemy dawać. Natomiast to są ograniczone możliwości. My teraz musimy własną armię wyposażać w nowoczesny sprzęt, zastępujący tamten dawny sowiecki - powiedział Sellin.

©2005 - 2023 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search