16.11.2023 Jarosław Sellin: prowadziliśmy najbardziej ambitną politykę kulturalną w historii III RP

Pr24Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin powiedział w TVP1, że "wszystkie instytucje kulturalne są potrzebne". - Prowadziliśmy najbardziej ambitną politykę kulturalną w historii III RP w ostatnich ośmiu latach - dodał.

Wiceszef MKiDN został m.in. zapytany o to, "które z instytucji kulturalnych powołanych za waszych (PiS - PAP) ośmiu lat są do zlikwidowania". - Tego nie wiem, ale wszystkie instytucje są potrzebne - zaznaczył.

Podkreślił, że "prowadziliśmy najbardziej ambitną politykę kulturalną w historii III RP w ostatnich ośmiu latach. "To jest do udowodnienia, zarówno, jeśli chodzi o skalę finansowania polskiej kultury, jak i o budowanie nowych, bardzo potrzebnych instytucji" - wyjaśnił.

- Jeżeli się okaże, że i w tym wymiarze nowa władza, zwłaszcza Platforma Obywatelska, będzie się chciała wykazywać tendencjami likwidacyjnymi, to będzie to kolejny dowód na to, że oni nie rozumieją, co to jest państwo i jakimi instrumentami należy siłę tego państwa budować - zaznaczył Jarosław Sellin.

Rząd Mateusza Morawieckiego
Ciągle ważą się losy przyszłego rządu. Jak mówił Jarosław Sellin, utworzenie rządu przez premiera Morawieckiego jest "radykalnie trudną misją na granicy możliwości, ale mamy prawo do podjęcia tej próby".

- Warto, aby Polacy wysłuchali dwóch wystąpień - kandydata na premiera Mateusza Morawieckiego i kandydata na premiera Donalda Tuska. Próba stworzenia rządu przynależy się nam, bo wynika z obyczaju politycznego, który prezydent uszanował - podsumował wiceminister.

©2005 - 2023 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search