16.11.2023 J. Sellin: wszystkie instytucje kulturalne są potrzebne

eteatrnewWszystkie instytucje kulturalne są potrzebne - powiedział w czwartek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin (PiS) w TVP 1. "Prowadziliśmy najbardziej ambitną politykę kulturalną w historii III RP w ostatnich ośmiu latach" - dodał.

Wiceszef MKiDN został m.in. zapytany o to, "które z instytucji kulturalnych powołanych za waszych (PiS - PAP) ośmiu lat jest do zlikwidowania". "Tego nie wiem, ale wszystkie instytucje są potrzebne" - zaznaczył.

Podkreślił, że "prowadziliśmy najbardziej ambitną politykę kulturalną w historii III RP w ostatnich ośmiu latach. "To jest do udowodnienia, zarówno, jeśli chodzi o skalę finasowania polskiej kultury, jak i o budowanie nowych, bardzo potrzebnych instytucji" - wyjaśnił.

"Jeżeli się okaże, że i w tym wymiarze nowa władza, zwłaszcza Platforma Obywatelska, będzie się chciała wykazywać tendencjami likwidacyjnymi, to będzie to kolejny dowód na to, że oni nie rozumieją, co to jest państwo i jakimi instrumentami należy siłę tego państwa budować" – zaznaczył Jarosław Sellin.

©2005 - 2023 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search