12.11.2023 Sentymentalne i muzyczne Święto Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

dziennik baltycki11 listopada w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej oraz finał IV edycji konkursu "Pro Bono Poloniae" im. Dawida Krupeja.

Na wydarzeniu obecni byli: dyrektor Muzeum II Wojny Światowej dr hab. Grzegorz Berendt, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, wicewojewoda pomorski Aleksander Jankowski, prof. Jerzy Grzywacz, Joanna i Andrzej Gwiazda oraz rodzina śp. Dawida Krupeja.

- Dawid [red. Krupej] był pracownikiem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz radnym Miasta Gdańska, to jest właściwe miejsce i właściwy czas, żeby jego osobę przypomnieć, Dawid mi zawsze mówił, że w jego życiu są trzy najważniejsze kobiety: babcia, mama i siostra, które są z nami obecne, za co im bardzo dziękuję — mówił wiceminister Jarosław Sellin.

11 listopada rozstrzygnęła się IV edycja konkursu Muzeum II Wojny Światowej "Pro Bono Poloniae". Przedmiotem konkursu jest udokumentowanie lub zaprezentowanie wydarzenia artystycznego (koncert, widowisko, spektakl, wystawa), który promuje polską kulturę w kraju i za granicami. Ważnym aspektem, który jest brany pod uwagę przez kapitułę, jest wątek historyczny, patriotyczny i promocja historii Polski w latach 1939-1945.

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej.

©2005 - 2024 Jarosław Sellin. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search